TransPoland 2015 łączy Zachód ze Wschodem

Największe w tej części Europy spotkanie branży TSL już po raz trzeci odbędzie się w Warszawie.

Mowa o Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki TransPoland – w tym roku pod hasłem: „Logistics Networking – łączymy Zachód ze Wschodem”. W nadchodzącej edycji organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji.

Tegoroczne targi TransPoland odbędą się w Warszawskim Centrum Expo XXI w dniach 4-6 listopada. Tematem przewodnim będzie wymiana handlowa pomiędzy zachodnią i wschodnią Europą – ocena bieżącej sytuacji, wskazanie problemów oraz propozycja rozwiązań.

Swój udział w konferencji głównej zapowiedzieli m.in.: reprezentanci zagranicznych izb handlowych, przedstawiciele resortów gospodarki i transportu, środowiska naukowe, właściciele firm, specjaliści i kadra menedżerska. Na odwiedzających czekać będą liczni wystawcy, którzy przedstawią najnowsze rozwiązania i produkty dedykowane dla producentów, dystrybutorów, eksporterów oraz importerów. W programie przewidziano także liczne panele towarzyszące, spotkania transportowe, strefę służb oraz nowość – plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL”.

Największe wydarzenie branży TSL
Statystyki z poprzednich edycji targów pokazały jak ogromne jest zapotrzebowanie na jedno, centralne wydarzenie, zrzeszające międzynarodową kadrę zarządzającą transportem i logistyką. Ponad 2500 uczestników, z czego 60% to osoby decyzyjne w firmach, wskazało jako główne cele swojej wizyty poznanie nowości branżowych oraz poszukiwanie nowego partnera biznesowego. W zeszłym roku wśród wystawców największych w tej części Europy targów TSL znalazły się takie firmy, jak: DB Schenker, Grupa Raben, Polskie Linie Lotnicze LOT – Biuro Cargo i Poczty, Loconi Intermodal, PCC Intermodal, TimoCom, Lufthansa Cargo, DPD Polska, Bridgestone Sales Polska, DAF Trucks Polska i wiele innych.

Czasy niespokojne…
W zeszłym roku bardzo dosłownie postawiliśmy na wątek bezpieczeństwa w transporcie, który dziś, w obliczu polityczno-gospodarczego kryzysu na wschodzie, nabiera zdecydowanie szerszego znaczenia – bezpieczeństwa całego handlu oraz przyjętych modeli biznesowych w transporcie międzynarodowym. pogorszenie stosunków ze wschodem spędza sen z powiek wielu decydentom z przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i transportowych a także większości importerom i eksporterom w Europie. To przede wszystkim do nich kierowana jest tegoroczna edycja TransPoland
podkreśla Menedżer Targów – Paweł Konowałek.

Ostatnie kilkanaście miesięcy do dla branży TSL swoiste trzęsienie ziemi, a przy tym solidny sprawdzian dla większości przedsiębiorstw. Napięta sytuacja (nie tylko handlowa) na linii wschód-zachód, odcięcie wielu rynków zbytu (w tym rosyjskie embargo na żywność), nowa stawka minimalna dla kierowców w Niemczech, zakwestionowanie przez sąd zwrotu zagranicznego VAT – to tylko część tematów, kształtujących ostatnio działalność firm zajmujących się transportem i logistyką.

A zatem jak się dostosować? Co zmienić w dotychczasowym modelu biznesowym? Gdzie szukać nowych partnerów oraz alternatywnych rynków zbytu? To pytania, które według Pawła Konowałka, nie pozostaną bez odpowiedzi. Próba handlowego połączenia Zachodu ze Wschodem nastąpi już za niespełna 8 miesięcy…